Zengin Organik | Organik Sağlıklı Atıştırmalıklar

Zengin Organik ürünlerini nasıl seçer?

Detox Suyu Tarifleri

2.03.2021

images/2.png

Birbirinden Faydalı Detox Suyu Tarifleri

Bugünkü yazımızda, birbirinden yararlı detox suyu tarifleri veriyor olacağız. Peki detox içeceği tam olarak nedir? Dilerseniz bunu anlatarak yazımıza başlayalım. Detox içeceği, vücutta yer alan toksinlerin temizlenmesine ve genel vücut direncinin kendine gelmesine yardım eden bir karışım olarak bilinir. 

Detox içeceklerinden bazıları, vücuda farklı şekillerde yardım eden ve metabolizmanın çalışma hızını arttıran faydalı minerallere sahip olur. Fakat şunu asla unutmamak gerekiyor; en faydalı içecek her zaman için sudur. Detox sadece bir takviye olarak görülmesi gereken bir içecek olarak karşımıza çıkar. 

Detoks İçeceği Ne İşe Yarar? 

Detox içeceklerinin yararlarını açıklayan birçok bilim insanı var. Bu içecekler, vücutta yer alan toksinleri atmanın en hızlı yolu olmaktadır. Bahsi geçen içecekleri düzenli biçimde uygun miktarda tükettiğiniz takdirde vücudunuzun daha sağlıklı olduğunu görmeye başlayacaksınız. Bu yazıda yer alan detox suyu tarifleri ile her şey harika olacak, göreceksiniz. 

Detox içeceğinizi evde hazırlayarak cam bir şişe içerisine ekleyip yanınızda her yere götürebilirsiniz. Bu harika bir avantaj olarak karşınıza çıkacaktır. Bu içeceğin içerisinde yer alan sebzeler, meyveler ve içme suyu sağlığınıza iyi gelir. Birçok takviyeden de daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Haydi gelin, evinizin konforunda detox içeceği hazırlamanın keyfini çıkarın. 

Tarçınlı Elmalı Kayısılı Detox Suyu Tarifi

Konu detox olunca tarçın, kayısı ve elmayı düşünmemek imkansız bir hal alıyor. Bu muhteşem ikiliyi bir de böyle deneyin. Elma ve tarçın, kilo kontrolünü en iyi şekilde sağlamanızı destekleyen ürünler olmaktadır. 

Gerekli Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Üç malzemeyi suya ekleyin. Tamamen karıştıklarından emin olduğunuzda tüketebilirsiniz. Çok uzun süre bekletmemeye özen gösterin. 

İncelten Detox Suyu Tarifi 

Detox suyu tarifleri konulu yazımıza başka bir tarifle devam ediyoruz. Salatalık ve limon, yağ yakımını hızlandırarak vücudu toksinlerden arındırmaya yardım eder. Limonun harika etkisini hemen görmeniz mümkün olmaktadır. 

Gerekli Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Tüm malzemeleri içme suyuyla harmanlayıp tüketmeye başlayabilirsiniz. Malzemelerin ölçüsü budur, ölçü arttırmamalısınız. 

Çilekli ve Karpuzlu Nane Detox Suyu Tarifi 

Karpuz birçok açıdan sağlığa yararlı olmaktadır. Bilinen en iyi özelliği ise kan basıncını düşürmesidir. Kas ağrılarını da azaltmaktadır. Çilek ise antioksidan açısından zengin bir meyvedir. 

Gerekli Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Tüm malzemeleri içme suyu içerisinde karıştırarak tüketin. Afiyet olsun. Bu tarif, detox suyu tarifleri arasında en sevilen tariftir. Dilediğiniz zaman hazırlayabilir, keyifle içebilirsiniz.