Zengin Organik | Organik Sağlıklı Atıştırmalıklar

Zengin Organik ürünlerini nasıl seçer?

Anne ve Çocuklar İçin Organik Ürün Kullanımının Önemi ve Organik Bebek Besinleri Önemi Nelerdir ?

29.01.2021

images/adsız tasarım (8).png

Anne ve Çocuklar İçin Organik Ürün Kullanımının Önemi Nedir?

Bugünkü yazımızda anne ve çocuklar için organik beslenmenin faydaları temalı bir konu işliyor olacağız. Teknoloji geliştikçe, yaşam formumuz da değişmeye başladı. Yaşadığımız evler, çalıştığımız alanlar, hareketlerimiz ve en önemlisi de beslenme düzenimiz. 

Bu değişimler maalesef ki her an olumlu yönde ilerlemiyor. Bu nedenle birçok uzman, doğal olan besinlere dönüşün fazlasıyla önemli olduğunu savunuyorlar. Peki anne ve çocukların neden organik biçimde beslenmesi gerekiyor? Daha doğrusu her birimizin organik beslenmesi gerekiyor. İşte tüm detaylar…

Neden Organik Beslenmek Gerekiyor?

Organik gıdalar, organik tarım yöntemleriyle beraber üretilen önemli besin gruplarıdır. Son senelerde gübrelerin ve tarım ilaçlarının gereksiz bir şekilde kullanılması, bitkisel yönlü olan üretimdeki artışın yanı sıra kalitesi düşük ve insan sağlığını olumsuz olarak etkileyerek ürünlerin meydana gelmesine zemin hazırlamıştır. 

Bunun sonucunda da yoğun bir girdi kullanımının sağlanmaması sebebiyle çevrenin korunmasını ve sağlıklı beslenme rutinlerinin destekleniyor olmasını gaye edinen organik besinleri tercih etmenizin gerekliliğini vurgulamak istiyoruz. Yoğun bir biçimde yaşanmaya devam eden kentleşme ve elbette sanayileşme olgusu, nüfus yoğunluğunun kentlere dönmesine sebep olmuştur. 

Organik beslenmenin faydaları da tam bu esnada kendini göstermeye başlamıştır. Tarım nüfusu ve alanlarının azalmasına karşın, artan dünya nüfusu seviyesinin gereksinimini karşılamak amacıyla tarımsal yönlü üretimde birim alan konusunda en kısa zamanda olabilen fazla verimi gerçekleştirmek için, organik gıda üretimi öne çıkmıştır. 

Organik Beslenmenin Getirdiği Avantajlar Nelerdir?

Organik beslenmenin getirdiği avantajları maddeler halinde sıralayabiliriz:

Çocukların Gelişiminde Organik Ürünlerin Önemi Nedir?

Hormonların DNA üzerinde çeşitli türde zararlara sebep olduğu kanıtlanmış bir şeydir. Bu nedenle en çok da anne adayı olan bireyler ve çocuklar organik gıdayla beslenmelidir. Organik beslenmenin faydaları anneler ve çocuklar için büyük önem taşımaktadır. Çocuklar ve anneler, kötü gıdaların zararlarını yok sayamazlar. 

Süt arttırıcı ürünler anneler için çok önemlidir. Her anne, sütünün çok olmasını ister. İster ki bebeğini en iyi şekilde doyurabilsin. Annelerin gün içerisinde bol bol su tüketmesi önemlidir. Taze sıkılmış meyve suları ve kan yapıcı kuru atıştırmalıklar yani meyveler de sütü arttırır. Çay, kahve gibi ürünlerden uzak durmak ise en önemli detay olarak karşımıza her daim çıkmaktadır. 

Çocuklar da organik kuru meyve atıştırmalıklarından tüketmelidir. Çocuğunuzu cips ve çikolata gibi hem paketli hem de zararlı gıdalara alıştırmayın. Ona her daim kuru meyve atıştırmalıklarından verin. Bu ürünlere çok alışacak ve bir daha gözü başka bir atıştırmalık görmemiş olacak. Unutmayın ki her şey sadece onun iyiliği için organik bebek besinleri!